پرینت

خرید نسخه کاغذی نشریه

نویسندگان محترم و پژوهشگران گرامی

خواهشمند است جهت دریافت نسخه کاغذی نشریه به شرح زیر مبلغ مورد نظر را محاسبه و به شماره حساب نشریه واریز نموده و تصویر رسید آن را به همراه تعداد نسخه های درخواستی و نشانی کامل پستی به همراه کد پستی 10 رقمی به ایمیل زیر ارسال فرمائید. خواهشمند است پیش از پرداخت مبلغ، با ایمیل نشریه جهت هرگونه هماهنگی و یا دریافت شماره حساب یا شماره کارت نشریه مکاتبه فرمائید تا فرایند درخواست سریع تر انجام پذیرد.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  • قیمت شماره های 1 تا 4 هر شماره 8500 تومان
  • قیمت شماره های 5 به بعد هر شماره 15000 تومان

 

  1. هزینه پست پیشتاز تا 2 شماره از مجله 10000 تومان
  2. از 2 تا 5 شماره 20000 تومان 
  3. از 5 تا 10 شماره 40000 تومان 

با تشکر

پرینت

مجوز انتشار نشریه

این نشریه دارای مجوز شماره 92/31429 مورخ 92/11/8 از اداره کل مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.


ISSN: 2383-1693, e-ISSN:2383-3114


این نشریه در بانک اطلاعات نشریات کشور (www.magiran.com)، مرجع دانش سیویلبکا (www.civilica.com) و پرتال جامع علوم انسانی وابسته به پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی (www.ensani.ir) نمایه می شود.


پرینت

کپی رایت

اظهار و تایید ارسال مقاله

ارسال مقاله به سیستم نشان دهنده آن است که نویسنده اذعان دارد مقاله در هیچ مرجع دیگری انتشار نیافته است (مگر بخشی از پیایان نامه و یا چکیده در نهادهای دانشگاهی). همچنین تمامی نویسندگاه از چاپ و جایگاهشان در مقاله با اطلاع و رضایتمند می باشند. همچنین ارسال این مقاله به منزله آن است که موسسه و یا پشتیبان مالی و یا مکانی تحقیق رضایت خود را از انتشار تحقیق به نویسنده مسؤل اعلام داشته است. همچنین نویسنده متعهد می شود که در حین فرآیند بررسی و یا قبول مقاله، این مقاله و یا مقاله ای با نتایج مشابه به زبان فارس و یا انگلیسی و یا هر زبان دیگری را به هیچ مرجع انتشاری دیگر ارسال نمی دارد. در غیر اینصورت نشریه هرگونه حق شکایت را برای خود محفوظ می داند. نویسنده می بایست متعهد باشد که هیچ منبع و یا مطلبی و یا داده ای را بدون ارائه و ذکر منبع در مقاله قرار نداده و در مورد منابع ذکر شده ازمبدا اصلی کسب اجازه قانونی انجام پذیرفته است.


کپی رایت

زمانی که مقاله در نشریه پذیرفته شد از نویسندگان خواسته می شود تا فرم توافق نامه انتشار نشریه را پر نموده و به سردبیر ارسال نمایند. فایل متنی این توافق نامه که شامل حق نسخه برداری و کپی رایت مقاله می باشد از لینک "توافق کپی رایت" قابل دانلود می باشد. قبول شرایط این نامه به انتشار مناسب و وسیع اطلاعات کمک می نماید.

پرینت

فرمت خام چکیده مقاله

مهدی زندیه دانشیار معماری منظر و رئیس دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)، قزوین، ایران.
محمد مهدی ضرابی دکتری علوم باغبانی و استادیار دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)، قزوین، ایران.
ابراهیم الیاسی کارشناس ارشد طراحی شهری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات زنجان، زنجان، ایران.
ندا ویسیmail کارشناس مهندسی فضای سبز، دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)، قزوین، ایران.

چکیده

توریست نقش مهمی در توسعه اقتصادي شهرها دارد. امروزه جهانگردي به عنوان یک صنعت پردرآمد و اشتغال‌زا در صحنه جهانی و بین‌المللی اهمیت زیادي پیدا کرده است. به بیانی دیگر، گسترش صنعت گردشگري، توسعه اقتصادي و به دنبال آن، تعاملات انسانی را به همراه دارد و هر کشوري سعی دارد با به وجود آوردن امکانات رفاهی و تفریحی در شهرهایش از مزایاي اقتصادي صنعت گردشگري بهره ببرد. این صنعت نه تنها در پیشبرد اقتصاد ملی و درآمدهای ارزی نقش دارد بلکه صنعتی است پاکیزه و عاری از آلودگی و درعین حال ایجاد‌کننده مشاغل جدید. در این میان گردشگری طبیعی، بخش مهمی از فعالیت‌های جهانگردی را در دنیا به خود اختصاص داده است. در این نوع فعالیت، جهانگردان برای بهره‌گیری از زیبایی‌های طبیعی و جلوه‌های حیرت‌انگیز خلقت به رشته‌کوه‌های مرتفع، کوهستان‌ها، کوهپایه‌ها، جنگل‌ها، جلگه‌ها، دره‌های عمیق و بیابان‌ها سفر می‌کنند. آنچه که یک گردشگر را به سمت یک شهر یا مناطق اطراف آن جذب می‌کند، منابع گردشگری است. مطالعه حاضر به بررسی گردشگری پایدار در سراب روانسر پرداخته که درحال حاضر فاقد برنامه مدونی جهت توسعه گردشگری است. هدف از این تحقیق، بررسی و باز‌شناسایی قابلیت‌هاي محیطی و برنامه‌ریزي جاذبه‌هاي طبیعی، حفاظت و تقویت چشم‌اندازهای طبیعی شهر و توجه به جنبه‌های زیباشناسانه محیط طبیعی، کاهش اثرات زیست‌محیطی گردشگری، برآورده شدن نیازهای تفرجی بازدیدکنندگان با احترام به فرهنگ منطقه و طراحی بر اساس هماهنگی با طبیعت و همواره جهت جذب گردشگر در سراب روانسر تدوین شده است. به منظور طراحی پایدار جهت بهره‌گیری از حفاظت و گردشگری، شناخت و ارزیابی وضعیت محیط و منابع، همچنین نحوه گردشگری و شناخت پیامدهای زیست محیطی حاصل از آن، قبل از هرگونه اقدام ضروری به نظر می‌رسد. روش پژوهش، توصیفی- تحلیلی و داده‌ها و اطلاعات پژوهش و تحليل اطلاعات به شیوه كتابخانه‌اي و اسنادی و استفاده از مشاهدات میدانی گردآوری شده است. نتایج حاصل از تحقیق نشان می‌دهد که جاذبه‌هاي گردشگری پایدار در آن محیط به درستی شناسایی نشده و همچنین برنامه‌ریزي خاصی در سراب روانسر انجام نگرفته است که در صورت شناسایی توانمندي‌هاي بالقوه و برنامه‌ریزي در جهت بالفعل درآمدن و بهره‌برداري می‌تواند موجب آبادانی و رونق اقتصادي منطقه شود.

واژگان کلیدی: سراب روانسر، صنعت گردشگری، محیط پایدار، اقتصاد شهری، پارک آبی.

پرینت

اشتراک نشریه از طریق بانک اطلاعات نشریات کشور

فرهیخته گرامی، اساتید محترم، نهادها و دانشگاه ها

با توجه به هماهنگی به عمل آمده می توانید با اعمال تخفیف از طریق سایت magiran نسبت به اشتراک نشریه اقدام فرمائید.

جهت اتصال به سایت مربوطه لطفا بر روی آیکون زیر کلیک نمائید.

mi logo